Азот для кукурудзи… і не тільки

Азот для кукурудзи… і не тільки

У добривах азот представлений в основному в трьох формах: амоній (NH4), нітрат (NO3) та амід (NH2). Кожна з форм має свої переваги і свої недоліки, які повинні бути враховані при плануванні системи застосування добрив.

Нітратна форма азоту - це «швидкий» азот, тому її доцільно використовувати коли необхідно швидко підживити отриманні сходи та при високих темпах зростання культури. Тобто для внесення під передпосівну культивацію/посів при відносно пізніх строках сівби, при мінімальній ймовірності проливних дощів. Або для підгодівлі вегетуючої кукурудзи або соняшнику із закладенням в грунт міжрядь.

Вносити велику кількість нітратних форм азоту (аміачна селітра) під просапні культури - невиправданий ризик «втратити» більшу частину нітратів ще до того, як культура буде готова їх засвоїти.

До фази 6 листка ні кукурудза, ні соняшник не споживають істотних кількостей азотних добрив (менше 5%). При ранньому посіві (в першій декаді квітня) сходи з'являються не раніше, ніж через 10-12 днів. Темпи розвитку в умовах холодної весни уповільнені, тому інтервал від появи сходів до 6-8 листка становить близько 20 днів, разом - 40-42 дн, добрива "лежать" та чекають, поки до них доберуться коріння рослини. А за цей час шанси азоту «промитися» і «випаруватися» настільки великі, що практично гарантовані. Період швидкого зростання культури триває близько місяця, і якщо протягом цього періоду кукурудза залишиться «недогодованою», то до збирання вона «помститься» істотним недобором урожаю.

Дефіцит азоту в пізніх строках вегетації

Перші ознаки дефіциту азоту — світло-зелене забарвлення листя та його менший розмір у фазі 7—8 листків. У подальшому більш доросле листя жовтіє й починає відмирати. У фазі 8—10 листків старіше листя набуває характерного пожовтіння у формі літери  V уздовж центральної жилки від стебла до країв, інтенсивність більша у напрямку до стебла. Листя мають бліде забарвлення. У більш пізніх фазах розвитку (після цвітіння) пожовклі частини всихають і відмирають, ознаки дефіциту вже помітні й на більш молодому листі, спостерігається пожовтіння стебла. Причинами можуть бути: дефіцит вологи, що перешкоджає переносу азоту до рослини, вимивання азоту від коренів через інтенсивні дощі, а також висока конкуренція за елементи живлення з боку бур’янів.

Саме тому з амонійними і амідними добривами застосовують відповідно інгібітори нітрифікації та інгібітори уреази, щоб уповільнити їх перетворення в легкодоступний ( «швидкий») нітратний азот, пролонгувати дію добрив і підвищити коефіцієнт використання азоту. Так як період максимального споживання азоту рослинами настає на початку фази інтенсивного росту, пригнічення процесів перетворення азоту в ґрунті зміщує час його доступності до більш бажаного для культури.

Ελλadagreen - це добрива нового покоління, які створенні після багаторічних досліджень та експериментів у галузі живлення рослин.

Під час їх виробничого процесу, кожна гранула обробляється інгібітором нітрифікації дициандиамід (DCD), який уповільнює процес нітрифікації та подовжує термін присутність амонійного азоту в ґрунті протягом 60 днів. Окрім амонійного азоту, добрива також містять 30% нітратного азоту, щоб задовольнити короткочасні потреби рослини.

Ελλadagreen випускаються у формі азотних (N), азотно-фосфорних (NP) та комплекних (NPK) добрив для основного та припосівного застосування. Відмінна гранулометрія, висока розчинність, підвищена доступність поживних речовин та високий вміст сірки (S) роблять ElladaGreen найкращим вибором при вирощувані кукурдзи та соняшника.